Chata Jeskyňka

Turistická chata Jeskyňka

Jeskyňka je romantická chata s nezapomenutelnou atmosférou uprostřed kouzelných lesů, které vás uchvátí svou čistou krásou. Jsme vyhledávaným místem pro všechny, kteří míří za krásami okolní přírody. Chata se nachází přímo uprostřed přírodní rezervace a proto Vám nabídne absolutní klid a možnost relaxace daleko od shonu města. Díky své poloze jen pár kroků od vchodu do Javoříčské jeskyně v nádherné krajině pod hradem Bouzov je chata Jeskyňka ideálním výchozím bodem pro výlety do okolí i tou pravou zastávkou pro odpočinek u dobrého jídla a pití.

V naší příjemné restauraci obložené dřevem a zalité teplem krbových kamen si můžete vychutnat dobroty naší kuchyně s českým pivem. Naše útulné pokoje zařízené dřevěným nábytkem jsou ubytováním doslova na dosah nejkrásnějším památkám v okolí.

V létě můžete navíc využít naše venkovní posezení s osvětleným pódiem pro kulturní akce a nedaleké koupaliště. Pár kroků od chaty vede naučná stezka, ze které můžete obdivovat krasové útvary a vzácné květiny národní přírodní rezervace Špraněk.

Poloha

Naše chata ve výšce 470 m n. m. je ideální výchozí bod pro výlety do okolní krajiny. Nádherná oblast Zábřežské vrchoviny na okraji Národní přírodní rezervace Špraněk si vás získá svými mohutnými vrcholy, krasovými jeskyněmi, skalními okny a zelenými údolími. Vybrali jsme pro vás přehled těch nejzajímavějších výletů, které se v okolí nabízejí, od proslulé obce Javoříčko přes pohádkový hrad Bouzov, až po křehkou krásu Javoříčských jeskyní, které jsou přímo pod chatou.

Snadno se k nám dostanete z okolních obcí a můžete využít možnosti parkování pro auta i autobusy přímo vedle chaty.